Taśmy dwustronne 3M

Taśmy 3M™ VHB™ to uniwersalne taśmy klejące, które gwarantują bardzo mocne połączenie. Umożliwiają rezygnację z tradycyjnych metod montażu takich jak nity, wkręty, śruby i spawy. Różnego rodzaju zastosowania, innowacje i nieograniczona liczba rozwiązań konstrukcyjnych powodują, iż rodzina taśm VHB™ 3M™ to sprawdzona i wytrzymała alternatywa dla złączy mechanicznych oraz płynnego kleju.

Taśma jest idealnym wyborem przy różnorodnych aplikacjach niemal w każdej branży. Cechuje ją niezrównana wytrzymałość co zapewnia ogólną trwałość i niezawodność każdej spoiny. Stosowanie taśm 3M™ VHB™ pozwala uzyskać lepszą estetykę złącza. Niezwykłe właściwości struktur akrylowych sprawiają, że mimo upływu czasu na dodatek łączenia pozostają trwałe i mocne. Wiele produktów w różnorakich gałęziach przemysłu zawdzięcza swoje właściwości wykorzystaniu taśm klejących VHB™ 3M™ począwszy od procesów produkcji, poprzez montaż i ostateczne uszczelnienie.

Taśmy cechują się wysoką przyczepnością wstępną co pozwala na kompensację nierówności łączonych elementów. Łatwa w użyciu a także miękka struktura taśmy doskonale absorbuje naprężenia oraz wypełnia szczeliny. Dopasowuje się do nierównych powierzchni co dodatkowo zwiększa powierzchnię styku w przypadku klejenia materiałów sztywnych i o nieregularnej powierzchni. Taśma umożliwia rozłożenie naprężeń wzdłuż całego złącza co gwarantuję permanentnie uszczelnienie.

Taśmy cechują się dużą adhezją do szerokiej gamy materiałów. Dodatkową zaletą jest możliwość docinania taśmy do precyzyjnych kształtów i wymiarów na potrzeby indywidualnego zastosowania. Produkt umożliwia łatwe odrywanie przekładki, zapewniając przyjemną pracę.