Kleje i Środki Chemiczne

3M™ Scotch-Weld™ Reaktywny klej poliuretanowy TE-100 295 ml

3M™ Scotch-Weld™ Reaktywny klej poliuretanowy TE100, spoina, w formie stałej, utwardzany pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu lub klejonych materiałów, klej strukturalny do łączenia różnorodnych materiałów.

  • Do łączenia drewna i niektórych plastików.
  • W stanie stałym
  • Zastosowanie w meblarstwie, przemyśle samochodowym, transporcie, lotnictwie, w tapicerstwie, przy wystawach (stojaki), na tablicach demonstracyjnych, w przemyśle wojskowym, przemyśle obronnym, w stolarce okiennej, drzwiowej, w trofeach, nowościach, w audio, szafkach, gablotach, w konstrukcjach, pakowaniu i elektronice.

Poliuretanowe kleje reaktywne (kleje PUR) to jednoskładnikowe produkty łączące początkową szybkość utwardzania kleju termotopliwego z wytrzymałością kleju strukturalnego. Połączenie tworzy się w dwóch etapach: po ostygnięciu i zestaleniu jak klej termotopliwy produkt osiąga wytrzymałość manipulacyjną i wówczas rozpoczyna się reakcja utwardzania wilgocią, która trwa kolejne 24-48 godzin, aby klej mógł osiągnąć końcową wytrzymałość strukturalną. Kleje te są odporne na skrajne temperatury i elastyczne, aby zapewnić odporność na drgania i udary.

3M™ Scotch-Weld™ Reaktywny klej poliuretanowy TE-200 295 ml

3M™ Scotch-Weld™ Reaktywny klej poliuretanowy TE200, spoina, w formie stałej, utwardzany pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu lub klejonych materiałów, klej strukturalny do łączenia różnorodnych materiałów

  • Szybkowiążący
  • Do łączenia drewna i niektórych plastików.
  • W stanie stałym
  • Zastosowanie w meblarstwie, przemyśle samochodowym, transporcie, lotnictwie, w tapicerstwie, przy wystawach (stojaki), na tablicach demonstracyjnych, w przemyśle wojskowym, przemyśle obronnycm, w stolarce okiennej, drzwiowej, w trofeach, nowościach, w audio, szafkach, gablotach, w konstrukcjach, pakowaniu i elektronice.
  • Przy przywiązywaniu, zabezpieczaniu, naprawianiu, wekowaniu, łączeniu paneli, fastrygowaniu, uszczelnianiu, przyklejaniu, pakowaniu i zamykaniu.

Środki chemiczne 3M

3M ™ Chusteczki do czyszczenia powierzchni przed aplikacją taśmy.

Chusteczki 3M to środek do czyszczenia powierzchni VHB™ 3M™. Nasączone są bardzo czystym roztworem składającym się z wody i izopropanolu. Płyn czyszczący jest bezbarwny, niemal bezwonny i błyskawicznie odparowuje, nie pozostawiając żadnych śladów.

3M ™ CITRUS CLEANER

Środek czyszczący 3M™ na bazie owoców cytrusowych to płynny środek czyszcząco – odtłuszczający, który pomaga rozpuścić i usunąć brud, smary, smołę i wiele spoiw klejowych niewymagających utwardzania. Czyści powierzchnię nie zostawiając żadnych smug. Można go używać do odtłuszczania substratów przed nałożeniem kleju, zamiast wielu rozpuszczalników na bazie chloru lub ropy, dzięki czemu jakość klejenia i ostateczny efekt są o wiele lepsze.

3M ™ UNIWERSALNY PRIMER UV DO TAŚM VHB

Lakier podkładowy 3M stosowany jest do zwiększenia przyczepności taśm samoprzylepnych. Umożliwia uzyskanie wytrzymałych i trwałych spoin na trudnych powierzchniach. Krótki czas schnięcia umożliwia niemal natychmiastową aplikację taśmy.